Последние новости

19:56
Стала известна очередная дата наступления "конца света"
19:28
Завтра Кабмин попробует "разрулить" "тепловой тупик" в столице
18:57
Кличко анонсировал создание в Киеве "антипотопного спецназа"
18:07
В Украине зафиксировано рекордное количество сторонников Независимости, - опрос
17:35
В Одессе задержана банда угонщиков VIP- автомобилей
17:09
Польские пожарные не дали избить неизвестным украинскую пару в Познани
16:44
"Обцыганили цыгана": в Киеве ограбили Петра Черного
16:27
Трамп озвучил условия отмены антироссийских санкций
16:21
В Киеве отметят "день рождения" Андреевского спуска
15:49
Более миллиона индийцев пострадали из-за наводнений
15:26
В Киеве прошла акция в поддержку Сенцова
15:05
Медреформа в действии: когда скорая не приедет
14:37
Вейпинг вызывает ДНК-повреждения и рак
14:07
Опасные пляжи: где в Киеве запрещено купаться
13:42
Геймерам на заметку: "Динамо", "Шахтер" и "Ворскла" будут в FIFA 19
13:12
Азартный черниговец расстрелял помещение лотереи
12:47
Кабмин предлагает отказаться от горячей воды
12:20
Как Киев будет отмечать День Независимости Украины: программа мероприятий
12:10
ВНО по математике станет обязательным
12:00
Инклюзивные классы: в этом году 448 тысяч первоклассников начнут обучение по новому стандарту
11:47
В Запорожье найдена скифская амазонка
11:14
От 50 тысяч гривен: кому в Украине предлагают самые высокие зарплаты
11:13
Пенсия или работа: что ждет работающего пенсионера?
10:29
Кара Делевинь представила своей семье новую возлюбленную
10:01
Роберт Дауни-младший сообщил в СМИ о скором начале съемок нового "Шерлока Холмса"
09:47
Украинцам рассказали о новых правилах парковки для водителей
09:27
Украина резко сократила экспорт арбузов и дынь
08:34
В США женщине отрезали второй хвост
08:16
Ани Лорак удивила Сеть снимком с "новым" мужчиной
07:35
Apple распродает iPhone 8 по рекордно низким ценам: в чем причина?
Больше новостей
» » Чи повинні ми "подобатись" полякам

Чи повинні ми "подобатись" полякам

Главное / Блоги
628
0

Текст: Роман Кабачій, журналіст

Кожен четвертий у Польщі прихильний до українців, і 40% мають до них неприязнь, - такі дані оприлюднив Центр досліджень суспільної думки з Варшави. У 2015 р. прихильно і неприхильно до нас ставилися у пропорціях 40/29%. Тобто на 11% стало більше тих, хто українців не любить, і на 15% стало менше тих, то любить. У чому сіль? 

Відразу треба сказати, що я особисто до всяких вибірок ставлюся з підозрою, і чесно, для мене 1057 осіб на 38 млн населення Польщі не надто репрезентативні, хоч у згаданому Центрі переконують, що опитували людей з населених пунктів різної величини і з різною освітою. Щоб ви розуміли, за цим дослідженням, білорусів не люблять ще більше (прихильність у них на рівні 21%), і це пояснити ще важче, ніж українців – хіба з особистого незнання та переляку етноніма «-руський» у назві народу (росіян не люблять 49%). Але мусимо розібратися з тим, що ближче нам. 

Як би ви ставилися до народу, про якого згадують всує коли треба і не треба. Ну, майже як у Росії з її відомим «чё там у хохлов». Тільки, як зазначає українська громадська діячка з Варшави Ольга Попович у себе на сторінці в «Фейсбук», «у польських медіа почав домінувати якийсь параноїдальний стан. Не важливо про що розмова, в якій є мова про Україну/українців, неодмінно має в кінці прозвучати питання: "A jak to na Ukrainie jest z tym banderyzmem?" [«А як то в Україні є з тим бандеризмом?»] . Мова про нелегальну працю українських мігрантів у Польщі, про російсько-українську війну, про стан економіки чи реформ в Україні – перелік можна продовжувати, але на завершення і так буде "banderyzacja Ukrainy" [«бандеризація України»].

Послухали ви по телевізору польських [популістських] політиків, які розповідають, що ідеологія ОУН (б) закладена в основу життєдіяльності і розвитку України, виходите на вулицю. Напроти вас голосно по телефону розмовляє українка, вбрана і помальована, ну скажімо більш яскраво, ніж прийнято в порядній Польщі. «Відомо, всі вони там проститутки», думаєте ви і заходите до костелу. І тут вони. Ну бо хто ж хреститься справа наліво, тьху. А от ваша подруга розказувала про фільм «Волинь», то там ці безсердечні розірвали кіньми надвоє нашого офіцера, висланого на переговори, шляхетного такого, вірші писав. То де цим зі Сходу до віршів, - гай-гай. А син сидить на інтернет-форумах, то казав що вони хочуть, щоб Польща сама (!) відновила пам’ятник тим зарізякам із УПА, де то видано! Там же і людей нема під тим пам’ятником, а як і є хтось, то бандити. Ич, чого захотіли, а ми їм ще й помагаємо в тій війні на Донбасі, хоч ще й не так все однозначно, хто її почав. Ще й пруться тепер до нас, збивають ціну на заробітках, чесному поляку і заробити неможливо. 

Це вам приклад думки пересічного поляка чи польки, котрі ще 10 років тому жили у найбільш моноетнічній країні Європи. Сталося це штучно, через виселення німців і українців, винищення євреїв, довезення польського населення з СРСР, але так чи інакше поляків у Польщі було 98%, і приблизно стільки ж говорило польською як рідною. Тепер же, за визначенням соціолога Марека Трошинського, який займався аналізом інтернет-дописів поляків про українців з грудня 2016 по листопад 2017 р., у Польщі з’явилася меншість, яку видно. І на його думку, поляки виявилися до цього неготовими. Українська заробкова міграція та студенти не завжди є зразковими в поведінці та інтелектуальних висотах, а коли ще накласти цей фактор на історичні стереотипи, то виходить вибуховий мікс. 

Те, що думають поляки про українців, не обов’язково співпадає зі справжнім образом українця. І навіть те, що знайомі/стикалися з українцями зараз біля половини поляків (є і такі дослідження), не означає, що це знайомство вповні нас із вами їм представляє. Тому я би не робив великої бучі із даного опитування, тим більш що у числі тих, до кого ставлення стало гіршим, потрапили і німці, до яких раніше у поляків був сякий-такий пієтет. Це означає, що це зниження є наслідком популістської політики нинішньої влади у Польщі, базованої на історії. Польща все ж є демократією, а влада при демократії має природу змінюватися. ▶️ Читайте важные новости в нашем Тelegram-канале: Открыть канал ◀️
Фотогалерея

0 комментариев