Последние новости

20:49
Пять ежедневных действий, которые губительно воздействуют на нашу психику
20:28
Родители, которые оплачивают учебу детей, могут получить компенсацию от государства, - Минюст
19:48
В Киеве ограничили движение на Южном мосту: зачем и на сколько
19:16
УЕФА возбудил дело в отношении Неймара
18:40
В Украине для людей на инвалидных колясках появится специальная служба перевозок
18:06
Компания Skoda не будет строить завод в Украине: названа причина
17:38
В общественных заведениях Украины обустроят пеленальные столики
17:03
Уже с 24 марта на Луганщине заработает новый КПВВ
16:30
Ловкость рук: китайцы выпускают 330 смартфонов Redmi Note 7 Pro в минуту
16:01
Отказали тормоза: появились подробности страшной аварии в Киеве на Дорогожичах
15:46
Стартовал конкурс на аренду кинотеатра "Киев"
15:21
По каким причинам украинцам чаще всего отказывают во въезде в Евросоюз?
14:57
Эмилия Кларк во время съемок "Игры престолов" перенесла инсульт
14:22
Политзаключенного Гриба осудили на 6 лет, его отец бьет тревогу: "Он не выживет"
13:50
Россия с целью сорвать выборы пыталась устроить теракт в метро Харькова
13:20
Состояние здоровья Софии Ротару резко ухудшилось: в чем причина
12:48
Ляшко в Раде "наехал" на Гройсмана с претензией выплатить людям зарплаты
12:27
Ученые заявили, что стресс негативно влияет на гены и приводит к старению
12:11
Смерть Юлии Началовой: оглашены итоговые результаты вскрытия
11:56
Куда обращаться, если состояние дорог оставляет желать лучшего?
11:35
Стала известна дата выхода "Слуги народа-3"
11:16
Шевченко планирует после сборной перейти работать в клуб
11:03
В Киеве в ночь на 22 марта мужчина свел счеты с жизнью в цветочном ларьке
10:44
Синоптики предупредили украинцев о сильных порывах ветра
10:12
Стало известно, где в Украине текут самые чистые реки
09:45
В Киеве 23-25 марта закрывается движение трамваев маршрута №16
09:12
В Китае водитель намеренно наехал на толпу, есть погибшие
08:44
Жителей столицы приглашают бесплатно проверить легкие: список адресов
08:03
В Киеве маршрутка сбила трех человек на пешеходном переходе
20:39
С 14 апреля украинцы смогут летать в Таиланд по безвизу
Больше новостей
» » Чи повинні ми "подобатись" полякам

Чи повинні ми "подобатись" полякам

Главное / Блоги
4 886
0

Текст: Роман Кабачій, журналіст

Кожен четвертий у Польщі прихильний до українців, і 40% мають до них неприязнь, - такі дані оприлюднив Центр досліджень суспільної думки з Варшави. У 2015 р. прихильно і неприхильно до нас ставилися у пропорціях 40/29%. Тобто на 11% стало більше тих, хто українців не любить, і на 15% стало менше тих, то любить. У чому сіль? 

Відразу треба сказати, що я особисто до всяких вибірок ставлюся з підозрою, і чесно, для мене 1057 осіб на 38 млн населення Польщі не надто репрезентативні, хоч у згаданому Центрі переконують, що опитували людей з населених пунктів різної величини і з різною освітою. Щоб ви розуміли, за цим дослідженням, білорусів не люблять ще більше (прихильність у них на рівні 21%), і це пояснити ще важче, ніж українців – хіба з особистого незнання та переляку етноніма «-руський» у назві народу (росіян не люблять 49%). Але мусимо розібратися з тим, що ближче нам. 

Як би ви ставилися до народу, про якого згадують всує коли треба і не треба. Ну, майже як у Росії з її відомим «чё там у хохлов». Тільки, як зазначає українська громадська діячка з Варшави Ольга Попович у себе на сторінці в «Фейсбук», «у польських медіа почав домінувати якийсь параноїдальний стан. Не важливо про що розмова, в якій є мова про Україну/українців, неодмінно має в кінці прозвучати питання: "A jak to na Ukrainie jest z tym banderyzmem?" [«А як то в Україні є з тим бандеризмом?»] . Мова про нелегальну працю українських мігрантів у Польщі, про російсько-українську війну, про стан економіки чи реформ в Україні – перелік можна продовжувати, але на завершення і так буде "banderyzacja Ukrainy" [«бандеризація України»].

Послухали ви по телевізору польських [популістських] політиків, які розповідають, що ідеологія ОУН (б) закладена в основу життєдіяльності і розвитку України, виходите на вулицю. Напроти вас голосно по телефону розмовляє українка, вбрана і помальована, ну скажімо більш яскраво, ніж прийнято в порядній Польщі. «Відомо, всі вони там проститутки», думаєте ви і заходите до костелу. І тут вони. Ну бо хто ж хреститься справа наліво, тьху. А от ваша подруга розказувала про фільм «Волинь», то там ці безсердечні розірвали кіньми надвоє нашого офіцера, висланого на переговори, шляхетного такого, вірші писав. То де цим зі Сходу до віршів, - гай-гай. А син сидить на інтернет-форумах, то казав що вони хочуть, щоб Польща сама (!) відновила пам’ятник тим зарізякам із УПА, де то видано! Там же і людей нема під тим пам’ятником, а як і є хтось, то бандити. Ич, чого захотіли, а ми їм ще й помагаємо в тій війні на Донбасі, хоч ще й не так все однозначно, хто її почав. Ще й пруться тепер до нас, збивають ціну на заробітках, чесному поляку і заробити неможливо. 

Це вам приклад думки пересічного поляка чи польки, котрі ще 10 років тому жили у найбільш моноетнічній країні Європи. Сталося це штучно, через виселення німців і українців, винищення євреїв, довезення польського населення з СРСР, але так чи інакше поляків у Польщі було 98%, і приблизно стільки ж говорило польською як рідною. Тепер же, за визначенням соціолога Марека Трошинського, який займався аналізом інтернет-дописів поляків про українців з грудня 2016 по листопад 2017 р., у Польщі з’явилася меншість, яку видно. І на його думку, поляки виявилися до цього неготовими. Українська заробкова міграція та студенти не завжди є зразковими в поведінці та інтелектуальних висотах, а коли ще накласти цей фактор на історичні стереотипи, то виходить вибуховий мікс. 

Те, що думають поляки про українців, не обов’язково співпадає зі справжнім образом українця. І навіть те, що знайомі/стикалися з українцями зараз біля половини поляків (є і такі дослідження), не означає, що це знайомство вповні нас із вами їм представляє. Тому я би не робив великої бучі із даного опитування, тим більш що у числі тих, до кого ставлення стало гіршим, потрапили і німці, до яких раніше у поляків був сякий-такий пієтет. Це означає, що це зниження є наслідком популістської політики нинішньої влади у Польщі, базованої на історії. Польща все ж є демократією, а влада при демократії має природу змінюватися. ▶️ Читайте важные новости в нашем Тelegram-канале: Открыть канал ◀️
Фотогалерея

0 комментариев